Justyna Grodecka

O mnie


Justyna Grodecka - ur. 1998 w Warszawie. Artystka multidyscyplinarna. 2-krotna laureatka "Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia". Laureatka Stypendium przyznawanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. 4-krotna laureatka "Stypendium Rektora dla najlepszych studentów ASP w Warszawie". Laureatka Stypendium Erasmus+. Studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Magister Sztuki z oceną celującą. Praca magisterska pt. "Copyright (C) Justyna Grodecka") i wydziale Freie Kunst na Akademie der Bildenden Künste München, Monachium. Laureatka wielu nagród, m.in. prestiżowej nagrody KTR 2021 za obrazy olejne w kampanii o międzynarodowym zasięgu medialnym "Obraz pokolenia Z" Zalando; nagrody Generali; nagrody Danfoss; nagrody BWA Ostrowiec. Swoje prace prezentowała na wielkoformatowych muralach, plakatach, banerach, ekranach, chodnikach w przestrzeni miejskiej w całej Polsce, w tym w metrze warszawskim i na licznych wystawach sztuki solowych i zbiorowych w kraju i na świecie. Organizowała wystawy i wydarzenia artystyczne popularyzujące kulturę. Brała udział w akcjach performatywnych i artystycznych zaangażowanych w tematykę społeczną, tj. dążenie do pokoju, problemy mniejszości społecznych, prawo autorskie twórców. Tworzyła animacje/video, które były prezentowane w Internecie i telewizji, w tym na kanale TVP Kultura. Film "Obraz Pokolenia Z", w którym Justyna Grodecka wystąpiła u boku swoich dzieł powstałych w latach 2016-2021 był emitowany w telewizji, Internecie i przestrzeni miejskiej w całym kraju, w tym przy PKiN w Warszawie. Wielokrotnie występowała, eksponowała swoje prace i opowiadała o twórczości w radiu, podcastach, prasie i telewizji przy okazji artystycznych działań, m.in.: TVN24, TVN, TVP Kultura, TVP Warszawa, Polsat, Lokalna TV, Newonce Radio, Radio RMF, Radio Zet, Radio Eska, Radio Kampus, Wysokie Obcasy, Wyborcza, Noizz, Zwierciadło, Contemporary Lynx Magazine, Szum Magazyn, Label Magazine, Onet Kultura, Elle, Wirtualna Polska, Aktivist, CzasNaWnętrze magazyn, Wirtualne media, FashionPost magazyn, WhiteMad, Aspiracje, ReasonWhy, Legalna Kultura i wiele innych krajowych i zagranicznych.

W 2021, moje obrazy olejne z serii "Obraz pokolenia Z" tworzyły kampanię społeczną "Obraz pokolenia Z" marki Zalando. Kampania została nagrodzona w prestiżowym konkursie "KTR" w kategorii Craft/Illustration za obrazy autorstwa Justyny Grodeckiej. Więcej informacji pod linkami:
www.asp.waw.pl/2021/05/27/obraz-pokolenia-z-justyna-grodecka-w-kampanii-zalando
www.asp.waw.pl/2021/11/30/nagrody-ktr-dla-kampanii-obraz-pokolenia-z-za-obrazy-justyny-grodeckiej
www.zalando.pl/campaigns/obraz-pokolenia-z


| WYSTAWA INDYWIDUALNA [Otwarcie: 14 maja, 20:00] [14-27.05.2022]
"Justyna Grodecka: Chronic Rage Disorder":

www.contemporarylynx.co.uk/event/justyna-grodecka-chronic-rage-disorder
www.asp.waw.pl/2022/04/25/wystawa-justyna-grodecka-chronic-rage-disorder
xyz.um.warszawa.pl/N/NocMuzeow/WWW/index.php?mapid=131


Zapraszamy na wystawę studentki Wydział Grafiki ASP w Warszawie ?? ? Justyna Grodecka w twórczości nawiązuje do wątków autobiograficznych i społecznych oraz odnosi się, jak mawia, do "prawdziwego trójpodziału władzy jakimi są resentyment, patriarchat i zabobonność". ?? Otwarcie wystawy o 20:00, 14 maja w Noc Muzeów 2022.... Zobacz więcej

Opublikowany przez Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Środa, 4 maja 2022


| WYSTAWA INDYWIDUALNA [Otwarcie: 3 września, 19:00] [3-18.09.2021]
"Justyna Grodecka: Pankrólish - Zwrot akcji / Pankrólish - Plot Twist":

www.asp.waw.pl/2021/08/30/pankrolish-zwrot-akcji-wystawa-justyny-grodeckiej/


Zapraszamy na wystawę Justyna Grodecka, studentki Wydział Grafiki ASP w Warszawie ?? ? ? ?

Opublikowany przez Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Poniedziałek, 30 sierpnia 2021
Copyright © Justyna Grodecka. All rights reserved